Dlaczego warto postawić na program do obsługi hotelu?

Używanie specjalistycznego oprogramowania do obsługi hotelu – http://www.chart.pl/ – stało się niezwykle popularne w dzisiejszych czasach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ rozwiązanie to posiada bardzo wiele zalet i jest wstanie znacznie usprawnić funkcjonowanie całego hotelu. Sprawdź, dlaczego warto postawić na program do obsługi hotelu.

Ułatwienie pracy

Specjalistyczne oprogramowanie znacznie ułatwia pracę personelowi hotelowemu. Znacznie wygodniejsze jest obsługiwanie gości poprzez system komputerowy. Nie trzeba nic tak naprawdę wpisywać ręcznie, a większość opcji, które należy zaznaczyć przy określonej obsłudze oprogramowanie podpowiada. Systemy te są bardzo intuicyjne, co z kolei wpływa na to, że nie trzeba wykonywać samodzielnie całej pracy. W nich prowadzone są ewidencje i uaktualniane wszelkie dane. Personel nie musi wszystkiego wyliczać samodzielnie, ponieważ po wprowadzeniu odpowiednich danych system sam wykonuje wszelkie potrzebne obliczenia.

Program do obsługi hotelu a pomyłki pracowników

Niezwykle ważne jest również to, że program do obsługi hotelu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek pomyłek. Oprogramowanie takie jest mniej zawodne, niż zmęczony pracownik, który oblicza koszty pobytu któregoś z kolei gościa hotelowego. Programy takie są tworzone przede wszystkim w taki sposób, aby hotel nie tracił na różnego rodzaju pomyłkach. Jeżeli przykładowo pracownik zapomni wykreślić w ewidencji gościa przypisanego do konkretnego pokoju, to pokój ten nie zostanie wynajęty, mimo że nikt w nim już nie zamieszkuje. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce w momencie, kiedy źle zostanie obliczony okres pobytu klienta w hotelu. W konsekwencji może on w wyniku pomyłki zapłacić mniej. Wszystkie takie sytuacje wiążą się z często bardzo dużymi stratami dla hotelu. Dlatego też lepiej jest wszystkie dane i wyliczenia prowadzić przez odpowiedni system, który z pewnością się nie pomyli.

Zarządzanie hotelem z jednego pokoju

Przy takich systemach niezwykle ważną zaletą jest również to, że możliwe jest zarządzanie poszczególnymi funkcjami hotelu z jednego pokoju. Osoba sprawująca kontrolę nad głównym pokojem zarządzającym, w którym znajduje się całe oprogramowanie jest w stanie manipulować wieloma rzeczami. Może przykładowo kontrolować temperaturę panującą w poszczególnych częściach budynku i zmniejszać, albo zwiększać ją według swojego uznania i wymagań gości. Możliwe jest również zarządzanie oświetleniem. Z jednego miejsca można wyłączyć częściowo, albo całkowicie oświetlenie w całym hotelu, albo zmienić jego kolor, czy natężenie. Przy najnowocześniejszych budynkach możliwe jest również blokowanie konkretnych wejść w budynku, jeśli zajdzie taka potrzeba. Osoba taka jest w stanie również wyłączyć prąd w poszczególnych częściach hotelu, a także sterować monitoringiem. Wszystko to sprawia, że zarządzanie hotelem staje się niezwykle proste i przyjemne.

Bezpieczeństwo

Korzystanie z oprogramowania hotelowego zwiększa również bezpieczeństwo osób w nim się znajdujących. Przykładowo w momencie wystąpienia pożaru, jeżeli nikt nie odwoła alarmu, wysyła samodzielnie sygnał do straży pożarnej o zaistnieniu takiej sytuacji. Reakcja jest wiec bardzo szybka. Ponadto system ten wyłącza automatycznie wszystkie windy, w których niebezpiecznie jest przebywać, kiedy rozprzestrzenia się ogień. Oprócz tego w drogi pożarowe wpuszczane jest stale świeże powietrze i odprowadzany jest na zewnątrz dym. Umożliwia to bezpieczniejszą ucieczkę osobom znajdującym się w budynku, ponieważ mają ono zwyczajnie czym oddychać. Automatycznie uruchamiane są również tryskacze, które mają za zadanie ugasić ogień. Uaktywniają się w momencie wystąpienia określonej przez właściciela hotelu temperatury. Ważne jest również to, że dzięki takim oprogramowaniom możliwe jest znacznie szybsze wykrycie awarii w poszczególnych systemach hotelowych, jeżeli tylko są one podłączone do programu. Program do obsługi hotelu sam wykrywa błędy w funkcjonowaniu poszczególnych systemów i informuje o nich natychmiastowo. Tym bardziej wpływa to więc na zwiększenie bezpieczeństwa osób znajdujących się w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *