Dlaczego tak ważny jest system zarządzania hotelem?

Czasy, w których rezerwacje hotelowe i płatności dokonywane i zapisywane były ręcznie już dawno minęły. Aktualnie powstają tak ogromne hotele, których ręczne zarządzanie jest niezwykle trudne. Dlatego też tak ważny jest odpowiedni system zarządzania hotelem.

W czym pomaga system zarządzania hotelem?

System zarządzania hotelem nie tylko ułatwia pracę recepcjonistkom, które mają ułatwione zadanie w obsłudze klienta, dzięki systemom komputerowym. Nie muszą one szukać tak naprawdę żadnych karteczek, aby sprawdzić, czy dany pokój jest wolny, czy jest zarezerwowany i kto się w nim znajduje i do kiedy. Wszystko jest widoczne w komputerze po wpisaniu numeru pokoju. Ponadto również system ten pomaga w manipulowaniu oświetleniem, systemem alarmowym czy systemem grzewczym hotelu. Osoba, która stale siedzi w pomieszczeniu, z którego takimi systemami się dowodzi może manipulować tak naprawdę wszystkim. W momencie kiedy w hotelu temperatura jest zbyt niska, może ją zwiększyć za pomocą jednego kliknięcia myszka. Jeżeli jakieś żarówki się wyczerpią w konkretnych pomieszczeniach, to również widoczne jest to w komputerze. Ponadto można zmieniać natężenie światła w poszczególnych pomieszczeniach i dostosowywać je do konkretnych imprez, czy uroczystości. Ponadto, ważne jest również to, że system ten wykrywa wszelkie zagrożenia występujące w hotelu związane nie tylko z jakimiś napadami czy kradzieżami.

Jakie jeszcze opcje ma to rozwiązanie?

System zarządzania hotelem wskazuje również awarie w poszczególnych systemach. Ponadto wykrywa on i samodzielnie reaguje w momencie wystąpienia zagrożenia życia. Jeżeli przykładowo wystąpi pożar w hotelu, to wpompowuje on świeże powietrze na drogi pożarowe, aby możliwie było bezpieczne opuszczenie hotelu przez ludzi. Nadaje on również wtedy odpowiednie komunikaty z instrukcjami, w jaki sposób mają postępować osoby, których ewakuacja dotyczy. Automatycznie wyłącza wtedy działanie wszystkich urządzeń elektrycznych, takich jak windy i samodzielnie zawiadamia straż pożarną o wystąpieniu pożaru. Systemy takie nie tylko ułatwiają zarządzanie hotelem, ale również chronią zdrowie i życie ludzi znajdujących się w nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *