Laserowe usuwanie żylaków – czy jest to dobra opcja?

Laserowe usuwanie zylakow

Żylaki to zmiany, które najczęściej powstają na dolnych kończynach. Za ich rozwój dopowiada przede wszystkim złe krążenie krwi. Żylakom towarzyszą nieprzyjemne objawy w postaci obrzęków oraz stanów zapalnych. Na szczęście, można je leczyć. Jedną ze skuteczniejszych metod jest laserowe usuwanie żylakówhttp://alfamedycyna.pl/laserowe-usuwanie-zylakow/. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co warto wiedzieć na temat tej metody.

Laserowe usuwanie żylaków

Istnieje wiele metod, które pozwalają na zmniejszenie żylaków na nogach. W przypadku mało zaawansowanych zmian zaleca się między innymi noszenie specjalnych rajstop uciskowych, których zadaniem jest poprawienie krążenia. Często jednak tego typu sposoby nie przynoszą pożądanych rezultatów. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie bardziej inwazyjnych metod, które pozwolą na usunięcie zmienionych żył. Osobom, które mają zaawansowane zmiay, zaleca się między innymi laserowe usuwanie żylaków.

Taki zabieg przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnych urządzeń emitujących wiązkę energii, która dociera bezpośrednio do zmienionej żyły. Energia powoduje kurczenie i zamykanie się naczyń krwionośnych. Po zamknięciu zniszczonej żyły pozostałe naczynia krwionośne w naturalny sposób przejmują jej rolę, więc zabieg nie ma negatywnego wpływu na ukrwienie kończyn.

Szybko i bezpiecznie

Laserowe zamykanie żylaków to zabieg, który trwa zaledwie kilka godzin. Ponieważ metoda nie jest inwazyjna, pacjent nie wymaga hospitalizacji. Rekonwalescencja jest bardzo szybka i w zasadzie bezpośrednio po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności. Cała procedura przeprowadzana jest na sali operacyjnej.

Mała inwazyjność zabiegu sprawia również, że usuwanie żylaków przy pomocy lasera wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań. Jest to więc bezpieczna metoda, którą można zastosować również u osób, u których nie jest wskazane leczenie operacyjne. Zastosowanie lasera nie wymaga pełnego znieczulenia pacjenta, jest mniej inwazyjne niż operacja oraz powoduje znacznie mniej komplikacji. Po laserze nie ma blizn, mogą pozostać jednie niewielkie przebarwienia.

Zapobieganie powstawaniu żylaków

Wprawdzie laserowe usuwanie żylaków jest skuteczną metodą likwidowania tego typu zmian, najlepszym rozwiązaniem pozostaje jednak profilaktyka. W ramach zapobiegania żylakom należy przede wszystkim zatroszczyć się o poprawienie krążenia w nogach. Szczególną uwagę na kondycję żył w kończynach dolnych powinny zwrócić uwagę osoby, które spędzają dużo czasu w pozycji stojącej lub siedzącej. Często jest to związane z wykonywaniem pracy zawodowej, na przykład w biurze. W takich sytuacjach warto od czasu do czasu zrobić kilkuminutową przerwę i wykonać łatwe ćwiczenia, które pozwolą na rozruszanie nóg. Wystarczy kilka razy wspiąć się na palce i opaść na pięty, żeby nieco przyspieszyć pracę serca i poprawić przepływ krwi w żyłach. Należy również unikać ubrań, które mocno obciskają nogi i utrudniają w ten sposób prawidłowe krążenie.

Warto również pamiętać, że nadwaga prowadzi do nadmiernego obciążenia nóg i może zwiększać ryzyko rozwoju żylaków. Dlatego warto zatroszczyć się o zdrowy styl życia, prawidłową dietę oraz systematyczne ćwiczenia.

Czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie żylaków?

Zabieg jest przeznaczone głównie dla osób, które mają zmiany w stadium zaawansowanym. Przed wykonaniem zabiegu zazwyczaj stosuje się mniej inwazyjne metody, których celem jest zatrzymanie dalszych zmian. Kiedy jednak nie ma innego rozwiązania i konieczne jest usunięcie zmienionych żył, laser jest najbardziej nowoczesną metodą.

Żylaki to problem, którego nie należy lekceważyć. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią profilaktykę. Trzeba pamiętać, że zmiany mogą rozwijać się powoli i we wczesnym stadium nie muszą być widoczne na powierzchni skóry. Kiedy żylaki stają się bardzo widoczne, żyły są już często w dosyć złym stanie. Nieprawidłowe krążenie i zniekształcenie naczyń krwionośnych to nie tylko problem estetyczny. Zmianom mogą towarzyszyć nieprzyjemne objawy w postaci obrzęków, a także stanów zapalnych. Dlatego należy zadbać o odpowiednie i skuteczne leczenie żylaków. Zabiegi przy zastosowaniu lasera wyróżniają się pod względem rezultatów, a także bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *