Place zabaw w Warszawie – kreatywna i bezpieczna zabawa

Wiadomo, że największą frajdę dzieciom sprawiają wizyty na placu zabaw. Warto więc wyposażyć te miejsca jak najlepiej, by maluchy miało wiele ciekawych miejsc do wspólnego, wesołego przebywania.
http://spil.pl/place-zabaw-warszawa-centrum-zdrowia-dziecka/

Publiczne place zabaw Warszawa

Dzieci mogą bawić się na własnym podwórku, ale najwięcej radości sprawiają im jednak spotkania z innymi kilkulatkami, które odbywają się na publicznych placach zabaw, np. osiedlowych, czy przedszkolnych. Centrum takich placów stanowią zazwyczaj tzw. wieże zabaw. Ważne jest, by posiadały one wszystkie niezbędne certyfikaty tak, aby żadnemu dziecku nic się nie stało. Wieże zabaw, choć podobne w stylu, mogą jednak różnić się zawartymi elementami, rozmiarami, oraz materiałem wykonania. Najczęściej są drewniane lub metalowe. charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Ich elementy pokryte są powłokami odpornymi na warunki pogodowe. Kiedy chodzi o place zabaw Warszawa dba o to, by wszystkie zabawki spełniały najwyższe standardy. Dlatego też, wieże zabaw poddawane są regularnie testom na wytrzymałość i trwałość. Są to także konstrukcje łatwe do zbudowania i nie wymagają intensywnej konserwacji. Elementy drewniane są najczęściej impregnowane ciśnieniowo (są to masywne bale), co uodpornia je na wiatr i każdą pogodę. Metal (a dokładniej stal nierdzewna) jest natomiast pokryty proszkowo, co również sprawia, że staje się odporny na różnorodne warunki pogodowe. Całość wieży oparta jest na stabilnych podstawach, a całość jest zabetonowana w ziemię. Elementy wież zabaw to przede wszystkim schodki lub drabinki, zjeżdżalnia i zadaszona wieża. Mogą znajdować się tam również (w różnych konfiguracjach):
– piaskownica,
– huśtawka,
– ścianka wspinaczkowa,
– drabinka wspinaczkowa
– uchwyty bezpieczeństwa,
– dwie wieże i most wiszący.
Wieże zabaw mogą być skonstruowane w różnorodny sposób, to od preferencji kupującego zależy jaką opcję wybierze. Można jednak mieć pewność, że będzie to budowla trwała, bezpieczna i przede wszystkim sprawiająca, że dzieci będą dzięki niej świetnie się bawiły.

Huśtawki

To jedna z ulubionych zabawek na placu zabaw. Co więcej, lubią ją zarówno mali, jak i duzi. Huśtanie się jest bowiem bardzo przyjemne. Planując place zabaw Warszawa dba o to, by na każdym z nich znalazła się przynajmniej jedna huśtawka. Oczywiście każda z nich musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa, by mogła być używana przez wszystkie dzieci bez obaw o ich zdrowie. Do wyboru są huśtawki:
– dla niemowląt – z aluminiowymi wkładkami, które umieszcza się między nóżkami dziecka tak, by mogło ono stabilnie siedzieć; brzegi huśtawki są najczęściej miękko obite,
– klasyczne: z deski – dla kilkulatków,
– gumowe i elastyczne – montowane na łańcuchach, przeznaczone są dla starszych dzieci, gdyż nie posiadają żadnych zabezpieczeń czy oparć,
– gniazda – okrągłe i duże huśtawki (np. o średnicy 120 centymetrów), wykonane z przeplatanych, grubych lin, pomieszczą nawet kilkoro dzieci (do 400 kilogramów łącznie).
Ważne jest, by do huśtawek dobrać odpowiednie haki i łączenia, które są niezbędne w ich mocowaniu. Dobrym pomysłem jest także zakup gumowych mat, które kładzie się pod huśtawką po to, by amortyzowały ewentualne upadki. Na mniejszych placach wystarczy jedna lud dwie huśtawki. Jednak na tych większych dobrze jest postawić ich więcej, najlepiej różnych rodzajów (dla mniejszych i większych dzieci). Należy pamiętać, że niekiedy huśtawki są podłączone do przedstawionych wcześniej wież. Odpowiednio wyprodukowane i zaimpregnowane huśtawki są odporne na zmienne warunki pogodowe, niezależnie od materiału wykonania.

Bujaki

To zabawki, najczęściej w kształcie zwierzątek, które zamocowane są na grubej sprężynie. Pozwala ona na bujanie się dziecka w przód i w tył. Bujaki najczęściej zbudowane są z masywnego tworzywa. Dzięki proszkowemu lakierowaniu oraz impregnowaniu ciśnieniowym są odporne na zmienne warunki pogodowe. Biorąc pod uwagę place zabaw Warszawa oferuje takie z bujakami przygotowanymi na częstą zabawę. Zabawki te zawierają więc wygodne uchwyty oraz antypoślizgową podpórkę na stopy. Podstawą bujaka jest kotwa mocująca ze stali ocynkowanej – do zamontowania w betonowym podłożu. Zabawkę kupuje się w częściach, jednak jej złożenia\e i instalacja są niezwykle proste. Wszystkie bujaczki mają żywe i wesołe kolory, które sprawiają, że na placu zabaw panuje dobra atmosfera. Jeśli chodzi o rodzaje, wybrać można bujaki na przykład w kształcie delfina, kaczki, krowy, osiołka, konika morskiego, albo dowolnego dzikiego zwierzęcia. Mogą być to także smoki, a nawet samochody – które pobudzą wyobraźnię każdego małego chłopca. Dzieci siadając na koniku mogą wyobrażać sobie, że są rycerzami albo kowbojami. Jedna, mała zabawka, może być początkiem niezwykle rozbudowanej zabawy. Dlatego też, warto zabierać dzieci na place zabaw – tam wśród swoich rówieśników będą mogły świetnie się bawić, jednocześnie pobudzając swoją kreatywność oraz aktywność psychoruchową. Przy tym pozbędą się tam nagromadzonej przez cały dzień energii, w dodatku w tak przyjemny dla nich sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *