Postaw na profesjonalne rękawice motocyklowe

https://motomoda24.pl/odziez-motocyklowa/rekawice.html

Dla wielu motocyklistów rękawice motocyklowe stanowią dodatek do całego stroju. Z tego też powodu wiele osób nie przywiązuje dużej uwagi do tego, jakiej jakości kupują rękawice oraz czy prawidłową chronią ich dłonie w trakcie jazdy. Jakie rękawice na motocykl wybrać? Przeczytaj artykuł i zobacz nasze porady.

Postaw na profesjonalne rękawice motocyklowe
Podstawowym błędem, który popełnia wielu motocyklistów, jest zakładanie rękawic nieprzeznaczonych do jazdy motocyklem. Narciarskie, zimowe lub ogrodowe rękawice nie są odpowiednim wyborem, ponieważ nie stanowią praktycznie żadnej ochrony. Rękawice motocyklowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by chronić Twoje dłonie w razie wypadku. Z tego też powodu mają one specjalne wstawki ochronne, które znajdują się one w miejscach, amortyzujących siłę uderzenia. Znajdują się one na zewnątrz lub pod materiałem, w zależności od zamysłu projektanta. Nie obawiaj się też tego, że rękawice na motocykl będą niewygodne. Znani i cenieni producenci zadbali o to, by ich propozycje były połączeniem bezpieczeństwa i wygody.

Miej w szufladzie rękawice na zimę i lato

Rękawice motocyklowe dzieli się na dwie kategorie: zimowe oraz letnie. Jest to najprostszy podział, którym powinien się kierować każdy motocyklista. Jeśli jeździsz motocyklem w czasie zimy, np.: do pracy, gdy drogi nie są oblodzone, powinieneś mieć w szufladzie obie pary. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami są ogromne i, jak nie trudno domyślić się, wynikają z odmiennych uwarunkować pogodowych. Letnie rękawice na motocykl są o wiele cieńsze oraz mają otwory wentylacyjne, a zimowe mają kilka warstw. Dodatkowo w ich wnętrzu jest specjalny materiał, którego zadaniem jest chronienie dłoni przed niskimi temperaturami. Posiadają one także wodoodporne i wiatroodporne membrany.

Rękawice nie powinny krępować ruchów

Rękawice na motocykl nie tylko powinny być wygodne, ale przede wszystkim nie mogą ograniczać Twoich ruchów. Jeśli wybrany przez Ciebie model uwiera palce lub jest za duży, to w takim razie powinieneś z niego zrezygnować. Zwróć też uwagę na system zapięcia. Nie polecane są rękawice zapinane na rzep, ponieważ ten materiał niezwykle szybko się przeciera. Lepszym rozwiązaniem są rękawice na motocykl, które mają dodatkowe paski, dzięki którym można dopasować je do kształtu dłoni lub wystające fragmenty skóry. Z kolei ten zabieg ma na celu ochronić zapięcie przed zerwaniem w trakcie upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *