Program Szef – doskonałe narzędzie pracy każdego restauratora

Prowadzenie restauracji nie wiąże się już tylko z gotowaniem i podawaniem gościom pysznego, aromatycznego dania. Aby efektywnie zarządzać restauracjom czy lokalem gastronomicznym należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, które nie tylko sprawią, że nasza praca stanie się efektywniejsza, ale również usprawnią wiele procesów z nią związanych. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czemu program Szef powinien znaleźć się w Twojej restauracji – http://gastro.pl/gastro-szef/.

Program Szef – niezastąpione narzędzie pracy dla każdego właściciela lub kierownika

Program Szef to oprogramowanie dla gastronomii umożliwiające prowadzenie gospodarki magazynowej wraz z kontrolowaniem procesu produkcji. Program wraz z przepływem towaru od przyjęcia na magazynu aż do wydania w kuchni lub barze, kontroluje jego ilości, eliminując możliwości nadużyć oraz pozwala na wydruk niezbędnych dokumentów magazynowych. Tworzenie tzw. kart kalkulacyjnych sprawia, że błyskawicznie wyliczane są marże, food cost, kosztorysy nie tylko na proste potrawy, ale także i w stosunku do wyrafinowanych zestawów daniowych. Korzystając ze stworzonych już kart, łatwo dokonywać w nich modyfikacji tworząc nowe potrawy przy zachowaniu w nich odpowiednich proporcji. W taki sposób można bardzo szybko sporządzić menu dla grup oraz sprawdzić, czy planowana impreza będzie zadowalająca pod względem planowanej marży.

System daje możliwości kontrolowania stanów minimalnych, sygnalizując z odpowiednim wyprzedzeniem konieczność dokonania zakupu surowców. Umożliwia trzymanie w ryzach także dostawców, pozwalając na dokonanie porównania cen z ostatnich dostaw i sygnalizując ewentualne zmniejszenie marży przy rosnącej cenie zakupów. Współpraca z programem sprzedaży na ekranach dotykowych Gastro POS umożliwia także tworzenie i drukowanie raportów dotyczących pracy kelnerów, pozwalając na analizę sprzedaży oraz prowizji. Co ważne program Szef może być zainstalowany na dowolnej ilości komputerów pracujących na wspólnej bazie danych.

Program Gastro Szef może funkcjonować w sieci lokali

System Gastro jest skalowany i może być wykorzystywany w sieci lokali. Najważniejszym elementem systemu jest centralny program Gastro Szef, który poprzez łącza internetowe komunikuje się z lokalnymi programami Gastro. W zależności od organizacji możliwa jest pełna centralizacja wprowadzania danych, jak i bezpośrednio w samych lokalach. Do poszczególnych lokali mogą spływać informacje o asortymencie, o organizacji lokalu, o wynegocjowanych cenach zakupu towarów, itd. Ponadto warto podkreślić, że w programie Szef zostały przygotowane odpowiednie zestawienia umożliwiające filtrowanie danych według grup lokali, lokali i kas. Istnieje również możliwość tworzenia zestawień syntetycznych, pokazujących na przykład łączną sprzedaż danego artykułu w całej sieci lokali. W centrali można również kontrolować wprowadzone w lokalach dokumenty oraz kontrolować stany magazynowe. Z kolei dzięki systemowi uprawnień można ograniczyć prawa operatorów w lokalach tylko do odpowiednich, podstawowych operacji magazynowych. Dzięki takiemu systemowi można w pełni kontrolować pracę sieci lokali pod względem efektywności sprzedaży, opłacalności produkcji, zakupu i zużycia surowców.

Siec w systemie Gastro musi być skonstruowana na zasadzie centralnego programu Gastro Szef i podłączonych do niego, lokalnych programów Szef, do których z kolei podłączone są stanowiska sprzedaży Gastro POS lub kasy fiskalne. Taki system sieciowy jest centralnie sterowany, co oznacza, że w centralnym Gastro Szef decydujemy o asortymencie, jakim mogą dysponować kasy. Z drugie jednak strony programy Szef w lokalach mogą wysyłać dokumenty magazynowe, sprzedaży i kasowo-bankowe do centralnego Gastro Szef. W ten sposób w centralnym programie, po pobraniu danych z lokalizacji, istnieje możliwość wykonywania tych samych raportów, co w lokalizacji. Dodatkowo istnieje również możliwość zestawienia sprzedaży z poszczególnych lokali.

Jak widać program Szef jest nowoczesnym, fantastycznym narzędziem, które wspiera codzienną pracę całej restauracji i sprawia, że jest one bardziej efektywna. Program oszczędza czas, automatyzuje wiele procesów oraz pomaga w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *