Szpitalne systemy przywoławcze – czym są i do czego służą?

Szpitalne systemy przywoławcze to nowoczesna technologia, na którą decyduje się coraz więcej placówek medycznych, domów opieki, sanatoriów i ogólnie – wszystkich miejsc, w których człowiek może potrzebować natychmiastowej pomocy. Systemy te łączą bowiem szereg urządzeń, pozwalając na ich szybką i wygodną kontrolę, dzięki czemu każda sytuacja wymagająca interwencji zostanie od razu wykryta i opanowana. Więcej informacji n a ten temat w dalszej części artykułu.

Komfort pacjenta

To jednak nie koniec – szpitalne systemy przywoławcze pozwalają również na wygodne sterowanie szpitalnym oświetleniem, komunikowanie się z pacjentami na poszczególnych blokach, kontrolowanie sprzętu telewizyjnego i radiowego w salach, a także na wiele innych udogodnień. To wszystko – w połączeniu z automatyzacją – czyni szpitale (i nie tylko, bo, jak wspomnieliśmy, są to systemy stosowane również w innych placówkach) zarówno bardziej przyjaznymi dla pacjentów, jak i mniej uciążliwymi dla kadry pracowniczej.

O czym pomyśleć przed zakupem szpitalnego systemu przywoławczego?

Oczywiście konkurencja na rynku jest na tyle duża, że warto – przed wyborem konkretnego systemu – dokonać uprzedniego rozeznania. Pytania, które należy w tym celu zadać, to np.:
– Ile i jakie moduły salowe wchodzą w skład konkretnego systemu?
– Ile i jakie gniazda, przyciski przywoławcze i manipulatory obejmuje oferta?
– Z jakiego zasilacza trzeba będzie korzystać?
– Jak wykonać magistralę?

Warto sprawdzić, czy obsługa techniczna jest zapewniona

Szpitalne systemy przywoławcze są rozwiązaniem bardzo rozbudowanym, dlatego warto też upewnić się, czy naszemu szpitalowi zostanie zapewniona obsługa techniczna, a jeśli tak, to jaki zakres usług ona oferuje. Bardzo ważne jest również skonsultowanie opinii na temat danego systemu ze szpitalami, które już z niego skorzystały. W ten sposób dowiemy się o mankamentach, o których informacje niekoniecznie znajdziemy w ofercie. Po trzecie wreszcie – warto zastanowić się nad samym usługodawcą. Czy firma oferująca dany system ma wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji takowych? Czy ilość klientów, których obsłużyła, jest dostatecznie duża, by stwierdzić o jej wysokim poziomie pracy? I wreszcie, czy posiada konkurencyjne ceny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *