Czy warto zainwestować w program recepcyjny dla Twojego hotelu?

Konkurencja w branży hotelarskiej jest w dzisiejszych czasach ogromna. Właściciele oglądają się więc za innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą im odpowiednio konkurować i nie zagubić się w dzisiejszym świecie. Najlepiej pracę recepcji ułatwia odpowiedni program recepcyjny. Tego rodzaju programów jest na rynku wiele i bardzo dobrze jest dopasować odpowiedni program do danych wymogów hotelu.

CO TO JEST PROGRAM RECEPCYJNY?

Odpowiednie programy recepcyjne to możliwość rezerwacji miejsca hotelowego on line i przy tym zapoznanie się z ofertą danego hotelu. Wszelkiego rodzaju programy hotelowe pozwalają na pełną integrację z pracującymi w hotelu urządzeniami i przez to praca w poszczególnych działach hotelowych jest łatwa.
Odpowiedni program recepcyjny daje bardzo duże możliwości, podnosi poziom pracy personelu i przez to zwiększa znacznie zyski danego obiektu noclegowego.

CO OBEJMUJE DANY PROGRAM?

Odpowiedni program daje znaczną poprawę pracy recepcji obiektu, poprzez internetowe rezerwacje miejsc noclegowych, pozwala również na zarządzanie pokojami, które są do wynajęcia, jak również daje możliwość prowadzenia jasnego i bardzo dobrego marketingu internetowego.
Programy hotelowe są przystosowane do obsługi różnej wielkości hoteli i pensjonatów. Można więc zawsze każdy program odpowiednio dostosować do swoich potrzeb i wymogów.

CECHY POSZCZEGÓLNYCH PROGRAMÓW

Programy hotelowe obejmują różne hotelowe działy, program recepcyjny najczęściej charakteryzuje się możliwością rezerwacji online.
Rezerwacja może być pojedyncza, na grupę, może być od razu przydzielona cena na daną rezerwację. Poprzez odpowiedni program można wystawiać faktury pro forma jak również przyjmować opłatę za dany wynajęty pokój. Klient również od razu otrzymuje potwierdzenie rezerwacji.
Poprzez odpowiednie programy bardzo szybko i prosto obsługuje się całe grupy turystyczne, system od razu przydziela pokoje hotelowe, wczytuje listę gości, daje grupowe check in i check out. Dzięki programom komputerowym możliwe jest bardzo szybkie rozliczenie transakcji hotelowych, rozliczenie mini barów, wystawianie faktur złotówkowych i walutowych.

CZY WARTO JEST ZAINWESTOWAĆ W PROGRAM HOTELOWY?

W przypadku, gdy prowadzimy hotel i to bez względu duży czy mały, warto jest zainwestować w programy hotelowe. Istnienie tego rodzaju programów w hotelach i pensjonatach i jakichkolwiek innych miejscach noclegowych, to oznaka nowoczesności i symbol prestiżu. Dzięki komputeryzacji praca w hotelach jest prostsza i wydajniejsza, pracownicy nie tracą już czasu na wypełnianie czynności, które za nich może wypełnić odpowiedni program komputerowy. Zintegrowanie poszczególnych działów obiektów noclegowych daje pełną kontrolę nad funkcjonowaniem hoteli. W razie jakichkolwiek usterek jest bardzo szybka reakcja personeli, poprzez konkretne informacje wiadomo jest czego oczekuje klient, który w tego rodzaju hotelu ma zapewnioną pełną dyskrecję.
Dzisiaj bez komputeryzacji nie można dogonić konkurencji, a jeżeli zostaje się w tyle to w pewnym momencie przestajemy się liczyć na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *