Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Belki na suficie – jak urządzić dom z drewnianym sufitem?

Dom Data publikacji - 7 lipca 2021 Autor - Redakcja dual-system.pl
belki na suficie

Pomimo dynamicznie zmieniającej się mody elementy drewniane w aranżacjach polskich domów są w dalszym ciągu bardzo pożądane. Fantastycznie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych zarówno w stylu skandynawskim, nowoczesnym jak i rustykalnym.

Drewno w swojej naturalnej odsłonie

Drewno w domu można wykorzystać na wiele sposobów – drewniany stół i krzesła w jadalni, dębowa biblioteczka w salonie, sosnowa komoda w sypialni, albo surowe drewniane belki na suficie. Wszystkie te elementy i meble można kupić w każdym sklepie meblowym, jak i znaleźć na giełdach staroci i samodzielnie odrestaurować.

Naturalne drewno najlepiej prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach, pośród surowych, metalowych elementów, dodając nieco charakteru i ciepła. Dębowa biblioteczka postawiona w salonie na tle ściany wykończonej efektem betonu, będzie doskonale współgrać z drewnianymi belkami na suficie wykończonymi w tym samym kolorze. Takie zestawienie nie tylko zyska niepowtarzalny efekt wizualny, ale także nieco ociepli pomieszczenie.

Drewno fantastycznie sprawdzi się również, jako dodatek w postaci drobnych bibelotów. Mogą nimi być drewniane ramki powieszone w salonie lub holu pełne wakacyjnych zdjęć całej rodziny, lub lampa z drewnianą podstawą stojąca obok sofy w salonie.

Nowoczesna kuchnia z drewnem

Aranżacja kuchni to zwykle największe wyzwanie projektowe, szczególnie w sytuacji, gdy planujemy połączyć nowoczesny styl z naturalnym pięknem drewna. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest połączenie białych mebli wykończonych na wysoki połysk wraz z drewnianym blatem. Ten duet sprawdzi się w każdej kuchni, zarówno tej zamkniętej o małym metrażu, jak i tej otwartej na jadalnie i salon.

Innym rozwiązaniem na uzyskanie tego efektu będzie kupno lub odrestaurowanie drewnianego kompletu jadalnego. Renowacja tego typu mebli nie jest trudna, ani kosztowna choć może okazać się pracochłonna. W pierwszej kolejności należy oczyścić meble, wyrównać ich strukturę, a w razie potrzeby uzupełnić lub naprawić ubytki. Następnie wystarczy je zabezpieczyć wybranym odcieniem farby lub lakierobejcy. To jaki efekt końcowy uzyskamy zależy wyłącznie od wybranego przez nas koloru farby.

Nowoczesne zastosowanie drewna

Obecnie używanie naturalnego drewna w aranżacji nie ogranicza nas jedynie do drewnianych podłóg i belek sufitowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i preparatom możemy użyć go w każdej konfiguracji i w każdym pomieszczeniu, zarówno w sypialni, jak i łazience bez obaw o jego trwałość.

Volkswagen

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

cegła na ścianie