Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Cmentarze w Warszawie – informacje o działalności

Lifestyle Data publikacji - 7 października 2022 Autor - Redakcja dual-system.pl
warszawa


Warszawa to duże miasto w centrum kraju. Jest to tak naprawdę stolica i największe miasto w Polsce. Niestety oznacza to również, że wiele osób każdego dnia umiera. Z tego powodu na terenie miasta znajduje się kilka nekropolii. Warto je znać i wiedzieć jak funkcjonują. Z artykułu dowiesz się, ile jest cmentarzy w Warszawie oraz dlaczego warto korzystać z usług pogrzebowych.

Pochówek w Warszawie – istotne informacje

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda pochówek w Warszawie? Tak naprawdę procedury wyglądają tak samo, jak w innych miejscowościach na terenie całej Polski. Pierwszą rzeczą jest oczywiście stwierdzenie zgonu. Gdy osoba jest wierząca, to poza lekarzem musimy wezwać również księdza, aby uczynił namaszczenie chorych. Jeżeli otrzymamy odpowiedni dokument, to w takim wypadku musimy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego. Następnie należy wybrać się do kancelarii parafialnej, aby uzgodnić wszystko związane z uroczystością pogrzebową. Kolejnym krokiem to skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego, który zajmie się grobem, trumną oraz oprawą. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę – pochówek w Warszawie może być trudny ze względu na dużą liczbę mieszkańców, a co za tym idzie również zmarłych.

Usługi pogrzebowe Warszawa – gdzie znaleźć

W Warszawie znajdziemy wiele firm, które oferują usługi pogrzebowe. Jednakże wybierając zakład pogrzebowy, warto sięgać po opinie bliskich znajomych, rodziny bądź też te z internetu. Firma, której warto zaufać to Heron Ochota. Zakład pogrzebowy oferuje wiele usług, które są związane z pochówkiem. Ciekawym rozwiązaniem jest kwiaciarnia online, dzięki czemu nie wychodząc z domu możemy kupić wiązanki na grób zmarłego. Warto zaznaczyć, że opcja ta jest możliwa do realizacji w Warszawie bądź maksymalnie w promieniu 20 km od stolicy. Jeżeli korzystamy z pomocy w organizacji firmy Heron, dostarczenie wieńca na uroczystość pogrzebową. Usługi pogrzebowe Warszawa – teraz już wiesz, jak możesz z nich korzystać.

Cmentarze w Warszawie – charakterystyka nekropolii

W Warszawie istnieje kilkadziesiąt cmentarzy i nekropolii. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Najważniejsze z nich to:

  • Cmentarz Powązkowski
  • Cmentarz Bemowski
  • Cmentarz Bródnowski
  • Cmentarz Czerniakowski
  • Cmentarz Kamionkowski
  • Cmentarz na Tarchominie
  • Cmentarz w Ursusie
  • Cmentarz Wawrzyszewski
  • Cmentarz w Wilanowie
  • Cmentarz Wolski

Są to największe cmentarze, gdzie zostało pochowanych najwięcej osób. Cmentarze w Warszawie to w większości zabytkowe nekropolie. Przykładem jest Cmentarz Powązkowski – jest to nekropolia o powierzchni ponad 40 hektarów. Została założona w 1790 roku

Znajduje się tam około 70 tysięcy grobów i około milion pochowanych. W 2014 nekropolia została uznana jako pomnik historii. Na cmentarzu pochowane zostały wybitne osoby: politycy, pisarze, poeci, artyści, sportowcy, duchowni i działacze wolnościowi. Ciekawostką jest fakt, iż cena miejsca na Cmentarzu Powązkowskim wynosi nawet 8000 złotych – w zależności od lokalizacji. Teraz już wiesz, jakie są cmentarze w Warszawie.

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

warszawa