Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Kredyt na otwarcie firmy – na co zwrócić uwagę?

Biznes Data publikacji - 2 lipca 2021 Autor - Redakcja dual-system.pl
kredyt na otwarcie firmy


Atrakcyjny kredyt na otwarcie firmy jest w dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych sposobów sfinansowania marzeń o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się państwo na co zwrócić szczególną uwagę wybierając nowy kredyt, dzięki czemu będzie można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

O czym należy pamiętać?

Zadłużenie się jest jedną z najgorszych rzeczy jaką można zrobić nie tylko sobie, ale również swojej rodzinie. Ryzyko fiaska pozostaje nawet przy bardzo dobrym biznesplanie, dlatego też warto przygotować się na niekorzystne sytuacje. Aby wybrać porządny kredyt na otwarcie firmy należy zwrócić uwagę nie tylko na jego oprocentowanie, ale również na wszelkie opłaty i prowizje. Bardzo ważne jest także to, aby dokładnie zapoznać się z umową kredytową.

Czas spłaty kredytu ma znaczenie

Jednym z najważniejszych elementów dla kredytobiorców jest oczywiście czas spłaty zobowiązania. W przypadku kredytów na otwarcie firmy najczęściej trwa on 10 lat. Pamiętać należy o tym, że nie zawsze dłuższy termin spłaty jest lepszym rozwiązaniem. Wiele banków do kredytów dorzuca dodatkowe warunki, które mogą okazać się bardzo niekorzystne przy dłuższym terminie spłaty. Mowa tutaj między innymi o polisie na życie albo opłacie za zabezpieczenie prawne. Coraz częściej można spotkać się również z usługami wirtualnego biura księgowego.

Jakie są rodzaje kredytów na otwarcie firmy?

Największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się zwykłe kredyty na założenie firmy, które udzielane są osobom fizycznym. Tego typu kredyty najczęściej udzielane są na konkretny cel. Wiele banków oferuje również specjalne kredyty tylko dla nowych firm. Pieniądze na konto można otrzymać już od pierwszego dnia po zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Początkujący przedsiębiorcy mogą pożyczyć na start nawet 30 000 zł. Kolejnym produktem bankowym są kredyty wyłącznie dla firm z określony stażem. Aby skorzystać z tego kredytu, zazwyczaj wymagana jest przynajmniej 12-miesięczna obecność na rynku. Wiele banków oferuje kredyty dla firm, które działają od 24 albo 36 miesięcy.

Na co należy w szczególności uważać?

Przy kredytach na otwarcie firmy należy uważać tak samo zresztą, jak przy pozostałych kredytach i pożyczkach. Wiele banków będzie skłonnych przyznać nam kredyt tylko wtedy, gdy założymy nowe konto firmowe i zobowiążemy się do jego utrzymania na czas kredytowania. Uważać należy również na inwestycje w fundusz inwestycyjny, czy też wiele dodatkowych usług. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z usług największych banków, które mogą pochwalić się dobrą renomą.

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Volkswagen