Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Urządzanie kawalerki

Dom Data publikacji - 9 lipca 2021 Autor - Redakcja dual-system.pl
kawalerka z antresolą


Wielu uważa, że najtrudniej jest urządzić małe mieszkanie, gdzie do dyspozycji mamy tylko jeden pokój, który musi spełniać wiele ról. Metraż takiego mieszkania nie przekracza zazwyczaj 30 metrów kwadratowych, ale to nie oznacza, że nie może stać się funkcjonalnym i przytulnym domem dla jednej osoby lub pary.

Jak urządzić kawalerkę?

Aby mieszkanie o tak małym metrażu stało się wygodnym i efektownym miejscem do życia, należy maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń, co jest nie lada wyzwaniem dla jego właścicieli lub projektanta wnętrz.

W kawalerce pokój jest jednocześnie sypialnią, pokojem dziennym, jadalnią i bardzo często również biurem. Choć połączenie tylu funkcji jednego pomieszczenia wydaje się dość absurdalne lub niemożliwe, to w rezultacie nie jest takie trudne – wystarczy tylko trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim meble powinny być kompaktowe i wielofunkcyjne, czyli dopasowane do wymiarów pokoju. Efektowne duże kanapy lub fotele choć ładnie wyglądają, to nie są zbyt funkcjonalne i niestety będą wyglądać ciężko przy tym optycznie zmniejszą powierzchnię mieszkania. Zdecydowanie lepszym wyborem będą meble, które spełnią wiele funkcji naraz – sofa lub narożnik z funkcją spania najlepiej z dużym pojemnikiem na pościel, lub stolik kawowy z podnoszonym blatem, który spełni funkcję stołu obiadowego.
Równie dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie każdej wnęki na szafy w zabudowie. Dodatkowe miejsce do przechowywania jest bardzo potrzebne w małych mieszkaniach, poza tym szafy wnękowe / w zabudowie są bardzo pojemne i zwykle zastępują szafy i komody przeznaczone do przechowywania ubrań.

Dla kogo kawalerka?

Na mieszkanie w kawalerce decydują się zwykle młodzi ludzie, studiujący na uczelniach wyższych lub pary rozpoczynający swoje wspólne dorosłe życie w mieście z dala od rodziny. Wybór takiego mieszkania wymusza nowoczesne budownictwo, ale także chęć ograniczenia wszelkich kosztów związanych z wynajmem, który obecnie jest dość kosztowny. I choć kawalerka o metrażu 30 m2 na pewno nie jest w stanie zapewnić komfortu trzypokojowego mieszkania, to funkcjonalnie i nowocześnie urządzona pozwoli na wygodne życie w centrum miasta.

Wbrew ogólnym opiniom, najpopularniejszym wyborem wśród młodych ludzi stała się kawalerka z antresolą. Antresole aranżowane są zwykle w starym budownictwie, gdzie wysokość sufitu przekracza 3,8m i pełnią funkcje sypialni. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, które diametralnie zmienia postrzeganie kawalerki jako mieszkania.

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

cegła na ścianie