Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Faktoring – szybkie i bezpieczne źródło finansowania Twojej firmy

Biznes Data publikacji - 21 lutego 2023 Autor - Redakcja dual-system.pl
Faktoring


Faktoring to bezpieczne i szybkie źródło finansowania, które szybko zyskuje na popularności w naszym kraju. Twarde dane nie kłamią – już ponad 100 mld euro w 2022 roku zostało wypłacone w ramach umów faktoringowych na rynku polskim. Dlaczego przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej formy finansowania działalności?

Realne wsparcie biznesu w przejściowych trudnościach

Pierwsza i najważniejsza korzyść wynikająca z wykorzystania faktoringu to realne wsparcie finansowe w trudnych dla firmy momentach. Zjawiskiem powszechnym w biznesie jest powstawanie zatorów finansowych, które szczególnie dotkliwie odczuwają małe firmy, będące najczęściej podwykonawcami. Walka o byt na rynku uzależniona jest od zaakceptowania niekorzystnych zapisów związanych z terminem zapadalności faktury. 30, 60, 90, a w skrajnych przypadkach nawet 180 dni – tyle czasu nasz kontrahent może mieć na uregulowanie płatności.

Gdy kilkanaście faktur potwierdzających realizację usługi czeka na uregulowanie, my sami możemy mieć problem z utrzymaniem ciągłości finansowej, nie mówiąc już o rozwoju biznesu. Finansowanie dla firm w postaci faktoringu pomoże usystematyzować wpływy i zapewnia optymalne warunki do prowadzenia działalności bez względu na relacje z naszymi partnerami biznesowymi. 

Niskie koszty faktoringu

Faktoring to usługa finansowa, w ramach której faktor opłaca wartość faktury, natychmiast po jej wpłynięciu. To wygodne przyspieszenie procesu odzyskiwania należności, które jest obarczone pewnymi kosztami.

Jak doskonale wiadomo, faktoring to usługa, za którą faktor pobiera pewną prowizję. Jest to jednak niska opłata, zawsze uzależniona od wartości faktury i terminu zapłaty. W ramach współpracy z faktorem niski koszt finansowania zapewnia nam pełen komfort i wygodę prowadzenia działalności, która na bieżąco otrzymuje środki z wystawionych faktur.

Szybki proces uzyskania zewnętrznego finansowania 

To, co w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu jest dla nas najważniejsze, to czas. Im szybciej uzyskamy finansowanie, tym szybciej będziemy mogli rozwinąć swój biznes, zainwestować środki w niezbędne aktywa lub zapewnić ciągłość realizacji kolejnych zleceń. 

Faktoring to usługa, która pod tym względem góruje nad innymi rozwiązaniami związanymi z zewnętrznym finansowaniem. Pieniądze za sprzedaż faktury możemy otrzymać nawet w ciągu dwóch godzin od wypełnienia wniosku. Cały proces jest ekspresowy i wolny od wszelkich formalności. To sprawia, że faktoring dla wielu przedsiębiorców jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o usługi finansowe. 

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Volkswagen