Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak ustalić bezpieczne hasło internetowe?

Internet Data publikacji - 22 czerwca 2021 Autor - Redakcja dual-system.pl
bezpieczne hasło


Każdy jest teraz w sieci i bardzo często codzienne życie nie odbywa się bez skrzynki mailowej, bankowości internetowej i innych platform, które musisz zabezpieczyć hasłem. Oczywiście hasła muszą być łatwe dla Ciebie do zapamiętania, ale zarazem skomplikowane, aby nikt nie dostał się do Twoich poufnych danych.

Jak ustalić bezpieczne hasło?

Na pewno posiadasz kilka różnych haseł do logowania się na różnych platformach i portalach. Czasami ciężko je spamiętać i nie rzadko zdarza się tak, że trzymamy je zapisane na kartce, do której ktoś może łatwo dotrzeć. Warto, aby ustalić sobie takie hasła, które będą się Tobie z czymś kojarzyły i na pewno nie może to być jedno hasło do wszystkich miejsc, w których musisz się zalogować. Oczywiście na stronach internetowych, na których nie musisz podawać poufnych danych możesz stworzyć proste hasło bez zbędnego kombinowania. Jeśli natomiast chodzi o logowanie do banku lub na pocztę mailową, to tutaj musisz trochę się wysilić.

Jak stworzyć hasło do bankowości internetowej?

Jeśli jesteś posiadaczem konta w banku, to zapewne korzystasz z niego także przez Internet. Hasło, które zabezpiecza tą witrynę musi być szczególnie silne i składać się z różnych znaków. Hasło do banku powinno być jedyne w swoim rodzaju i nie powinieneś stosować go do logowania się na innych portalach i platformach. Najlepiej jeśli to hasło będzie składać się z minimum 8 znaków. Musisz także użyć wielkiej litery, a najlepiej dwóch, cyfry i znaku szczególnego, takiego jak na przykład wykrzyknik lub myślnik. Hasło musisz zapamiętać i lepiej nie zapisywać go nigdzie na kartce. Jeśli musisz to zrobić, to schowaj ją w bezpieczne miejsce, do którego dostęp masz Ty i Twoi bliscy.

Czy można mieć jedno hasło do kilku portali internetowych?

Jeśli jesteś osobą bardzo czynnie uczestniczącą w życiu internetowym, to zapewne korzystasz z wielu stron i na wielu z nich masz swoje konto. W przypadku stron, które nie wymagają podania wrażliwych danych, które mogą Cię zidentyfikować, możesz stworzyć sobie jedno hasło, które nie musi być skomplikowane. Jeśli natomiast masz konta na portalach, gdzie wymagane są Twoje dane to najlepiej mieć do każdego z nich oddzielne hasło. Zdecydowanie zwiększa to Twoje bezpieczeństwo w sieci.

Jak często należy zmieniać hasło?

Czy w ogóle należy zmieniać hasło do logowania? Czasami taka czynność jest wymuszona przez portal i w sumie bardzo dobrze. Hasło powinno być co jakiś czas zmienione. Najlepiej robić to regularnie co pół roku. Zyskasz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. A dodatkowo jest to także świetny trening pamięci!

Redakcja dual-system.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu biznesu, motoryzacji, Internetu oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zagrożenia w internecie